
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Thickness | 0.97 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 30 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 700 kHz |
| Operating Supply Voltage | 13 V |
| Max Supply Voltage | 26 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Response Time | 4 µs |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 300 mV/µs |
| Operating Supply Current | 1 mA |
| Input Bias Current | -20 nA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 1.2 mA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Gain Bandwidth Product | 700 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 13 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 50 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Amplifier Type | High Gain Amplifier |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80 dB |
| Input Voltage Noise Density | 40 nV/sqrt Hz |
Stock: 6912
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13008
Ext.Price$0.13008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13008 | $0.13008 |
| 10 | $0.11619 | $1.16190 |
| 50 | $0.10378 | $5.18900 |
| 100 | $0.09196 | $9.19600 |
| 500 | $0.08148 | $40.74000 |
| 1000 | $0.07495 | $74.95000 |
| 3000 | $0.06894 | $206.82000 |
| 5000 | $0.06341 | $317.05000 |
